Başarıdan Başarıya

MENA Gate Hikayesi

MENA Gate Grup, çeşitli yerel ve uluslararası markaları içeren özel yatırım portföyüne sahiptir.
2012

Başlangıç

Mena Gate Group, bir ticaret şirketi olarak Mart 2012’de İstanbul’da kuruldu. Kuruluşunun ilk aylarında, piyasayı keşfetmek ve elde edilebilecek fırsatları görmek için çeşitli ürünlerinin ithalat ve ihracat işlemlerini yapıyordu.

OnePlus Markası

İlk ticari faaliyeti, 2012 yılı sonlarında ambalaj markası olarak ONE PLUS’ı lanse etmesiyle ve kendi markası altında ambalaj ürünleri ithal etmesiyle başladı. Ambalaj sektöründeki büyümemiz esnasında gıda pazarındaki yetersizliği gözlemledik.

2015

Yaşam Gıda

Bu gözlem, 2015 yılında kurulan, gıda dağıtımı ve ihracatıyla ilgilenen Yaşam Gıda ile karlı bir yatırım fırsatına dönüşmüştür.

2016

Taybah Peynir Fabrikası

Yaşam Gıda tarafından ticareti yapılan ürünler için istikrarlı kaynak ve güvenilir tedarikçi sağlamak amacıyla, 2016 yılı Ekim ayında Taybah Peynir Şirketi kuruldu.

Menamar Markası

Doğal taş ticaretindeki tecrübemiz, kaliteli mermer kaynaklarına erişebilme ve Orta Doğu pazarındaki hakimiyetimiz sayesinde 2016 yılının Şubat ayında mermer ticareti ve ihracatı ile ilgilenen bir firma “Menamar” kurma kararı aldık.

2017

Reyhana Gıda Markası

Aynı nedenlerden dolayı ve Yaşam Gıda’nın tüm ürünlerinin kalitesini garanti altına almak için Reyhana markası 2017 yılının Ağustos ayında kurularak zeytin, helva ve diğer birçok gıda ürünlerinin yanı sıra kahvaltılık ürünlerini de piyasaya sürdü.

2019

Lugano Caffé Markası

MENA Gate Group, Mart 2019’da Lugano Caffé’nin Türkiye acenteliğini üstlenmiştir. Lugano Caffé ®, İtalya’da üretilen İtalyan pod espressoyu, kahve ürünlerini ve kahve makinelerini Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerine ulaştıran, bu ürünlerde uzmanlaşmış bir kahve markasıdır.

Vizyonumuz

Yatırım fırsatlarında başarılı ortakların ilk stratejik tercihi olmak.

Misyonumuz

Doğru stratejileri, doğru yatırım fırsatlarına uygulayarak doğru işlere dönüştürmek.

Değerlerimiz

1. Güvenilirlik ve Bağlılık:
İşbirliği içinde olduğumuz her alanda güvenilir ve sadık bir ilişki yaratmayı amaçlıyoruz.
2. Örgütsel Bağlılık
MENA Gate olarak girişimci fikirlere ve farklı dünya görüşlerine sahip birçok kişinin bir arada aile gibi çalışabileceği bir ortam sağlıyoruz.
3. Profesyonellik ve Uzmanlık
İşimizde profesyonelliği ve saygılı bir şekilde çalışmayı önemsiyoruz. Çalışma alanlarımızda her zaman işimizde uzman bir şekilde ilerlediğimizden emin oluyoruz.
4. Adil Karlılık
Projelerde, ürünlerde, süreçlerde ve hizmetlerde en yüksek standartları ve mükemmelliği durmaksızın takip ediyor ve başarıyı doğru şeyleri adil bir şekilde yapmak olarak tanımlıyoruz.
5. Sosyal Sorumluluk
Her gün sosyal sorumluluk ve etik bilinciyle çalışmaktayız. Değerlerimizin eylemlerimiz için her zaman kılavuz niteliği taşımasını önemsiyoruz.

Amaç ve Hedeflerimiz

1.

Portföy şirketlerinin değerini arttırmak.

2.

Yatırım fırsatlarını değerlendirerek uzun vadeli ve başarılı projelere dönüştürmek.

3.

Birbiriyle entegre yönetim birimlerinin yeni çalışma etiği, profesyonel bütünlük, gizlilik ve şeffaflık standartlarını belirlemek.

4.

Yatırımlarımızın büyümesi amacıyla uzun vadeli yatırım stratejileri uygulamak.