Başarıdan Başarıya

Hikayemiz

Mena Gate Yönetim Hizmetleri Gida Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, çeşitli yerel ve uluslararası markaları içeren özel yatırım portföyüne sahiptir.
2012

Başlangıç

Mena Gate Group, bir ticaret şirketi olarak Mart 2012’de İstanbul’da kuruldu. Kuruluşunun ilk aylarında, piyasayı keşfetmek ve elde edilebilecek fırsatları görmek için çeşitli ürünlerinin ithalat ve ihracat işlemlerini yapıyordu.

OnePlus Markası

2012 yılında ambalaj markası OnePlus’ı lanse ederek kendi markamız altında ambalaj ürünleri ithal etmeye başlamak, ilk ticari faaliyetimiz oldu. Ambalaj sektöründeki büyümemiz esnasında gıda pazarındaki yetersizliği de gözlemledik.

2015

Yaşam Gıda

Bu gözlem, 2015 yılında kurulan, gıda dağıtımı ve ihracatıyla ilgilenen Yaşam Gıda ile karlı bir yatırım fırsatına dönüştü.

2016

Taybah Peynir Fabrikası

Yaşam Gıda tarafından ticareti yapılan ürünler için istikrarlı kaynak ve güvenilir tedarikçi sağlamak amacıyla, 2016 yılı Ekim ayında Taybah Peynir Şirketi kuruldu.

2017

Reyhan Evi Gıda

Yaşam Gıda’nın tüm ürünlerinin kalitesini garanti altına almak adına Reyhan Evi Gıda 2017 yılının Ağustos ayında kurularak kahvaltılık ürünlerin yanı sıra çeşitli gıda ürünlerini piyasaya sürdü.

2019

Lugano Caffé Markası

MENA Gate Group, Mart 2019’da Lugano Caffé’nin Türkiye acenteliğini üstlendi. Lugano Caffé ®; İtalya’da üretilen pod espressoyu, kahve ürünlerini ve kahve makinelerini Türkiye ve dünyanın çeşitli ülkelerine ulaştırmada uzmanlaşmış bir kahve markasıdır.

2022

Afkar Kalıp ve Plastik Fabrikasının Kısmi Alımı

2022 yılının başında, MENA Gate Group Türkiye’deki Afkar 1. Kalıp ve plastik fabrikasını kısmen satın aldı ve Avrupa, Asya ve Afrika’daki +20 ülkeye OnePlus ambalaj markası altında kalıp ve plastik ürünler tedarik etmek üzere yeniden faaliyete geçti. Like3:11 pm

Vizyonumuz

Yatırım fırsatlarında başarılı ortaklarımızın ilk stratejik tercihi olmak.

Misyonumuz

Doğru stratejileri, cazip yatırım fırsatlarına uygulayarak karlı işlere dönüştürmek.

Değerlerimiz

1. Güvenilirlik ve Bağlılık:
İşbirliği içinde olduğumuz her alanda güvenilir ve sadık bir ilişki yaratmayı amaçlıyoruz.
2. Örgütsel Bağlılık
MENA Gate olarak girişimci fikirlere ve farklı dünya görüşlerine sahip birçok kişinin bir arada aile gibi çalışabileceği bir ortam sağlıyoruz.
3. Profesyonellik ve Uzmanlık
İşimizde profesyonelliği ve saygılı bir şekilde çalışmayı önemsiyoruz. Çalışma alanlarımızda her zaman işimizde uzman bir şekilde ilerlediğimizden emin oluyoruz.
4. Adil Karlılık
Projelerde, ürünlerde, süreçlerde ve hizmetlerde en yüksek standartları ve mükemmelliği durmaksızın takip ediyor ve başarıyı doğru şeyleri adil bir şekilde yapmak olarak tanımlıyoruz.
5. Sosyal Sorumluluk
Her gün sosyal sorumluluk ve etik bilinciyle çalışmaktayız. Değerlerimizin eylemlerimiz için her zaman kılavuz niteliği taşımasını önemsiyoruz.

Amaç ve Hedeflerimiz

1.

Portföy şirketlerinin değerini arttırmak.

2.

Yatırım fırsatlarını değerlendirerek uzun vadeli ve başarılı projelere dönüştürmek.

3.

Birbiriyle entegre yönetim birimlerinin yeni çalışma etiği, profesyonel bütünlük, gizlilik ve şeffaflık standartlarını belirlemek.

4.

Yatırımlarımızın büyümesi amacıyla uzun vadeli yatırım stratejileri uygulamak.